Nová kolekce Donic

PINGPONG SPORT - Informace o stolním tenise a aktuálním dění okolo něj - Vše pro stolní tenis.

logo donic

logo butterfly  logo nittaka  logo yasaka

logo tibhar  logo andro  logo stiga

Karin potvrdila roli favoritky a Luboš po nepříliš vydařeném úvodu se lepšil zápas od zápasu, což ho dovedlo až k celkovému vítězství.

Tentokrát to nejsou přímo rady či tipy, spíše takové malé zamyšlení nad současným stavem našeho sportu v ČR. Doufám, že některým z...

První dva české týmy jsou na mistrovství Evropy juniorů ze hry o medaile. V osmifinále skončila cesta kadetů i juniorek. Obě družstva se...

Tentokrát jsme pro vás připravili rozhovor s jedním z našich nejlepších trenérů, s Pepou Braunem. Pepa byl dlouhou dobu osobním trenérem...

Pro fanoušky stolního tenisu je připraven nový video-portál PING-PONG.TV

Hráči TTC Ostrava 2016 se postarali ve 4. kole Ligy mistrů o jedno z největších překvapení dosavadního průběhu prestižní klubové soutěže. Porazili před vlastním publikem německý TTF Liebherr Ochsenhausen 3:0 a jsou stále ve hře o druhé místo v tabulce skupiny C.

Favorit skupiny přitom na sever Moravy nepřijel v nikterak oslabené sestavě. Jenže domácí sehráli skvělou partii, v níž rozhodoval doslova každý míček. Atmosféru v hale nastartoval řecký obranář Panagiotis Gionis, když v pěti setech porazil Brazilce Hugo Calderana. „Tohle bylo moc důležité, protože v prvním utkání v Německu byl výsledek přesně opačný. Ale my jsme věděli, že Panos si na Calderanu věří, hrálo se jinými míčky, v jiném prostředí, a to je většinou výhoda pro obranáře. Byl to skvělý vstup do utkání,“ řekl trenér domácího týmu Petr Korbel.

Ani největší optimista by však nepředpokládal, že slibné vedení domácí ve druhém zápase ještě navýší. Tomáš Tregler se totiž postavil proti osmému hráči světového žebříčku Francouzi Simonu Gauzymu. V prvním setu český reprezentant nevyužil jeden setbol a koncovku prohrál. Pak prohrál i druhý set a nic nenasvědčovalo tomu, že by si Gauzy nedošel pro vítězství. Za stavu 1:4 ve třetím dějství však Tregler zpřesnil hru, začal se mnohem víc tlačit do útoku a svého soupeře tím zaskočil. Postupně otočil vývoj zápasu a to, co se mu proti Gauzymu nedařilo v utkání v Německu a ani v úvodních dvou setech tohoto zápasu, tak to tentokrát zvládl. Ve 4. setu za stavu 10:10 po nejkrásnější výměně tohoto souboje vybojoval setbol a ihned ho využil. A podobné to bylo i v rozhodujícím setu. „Už jsem jednou porazil Timo Bolla, tak teď mám další skalp hráče světové desítky. Mám z toho obrovskou radost, zvlášť, když jsme nakonec celé utkání vyhráli. Ve třetím setu jsem musel něco změnit, proto jsem začal hrát agresivněji, přitom jsem méně kazil. Když jsem přečkal ve výměně první dva míčky, dalo se s ním hrát. Tohle platí téměř o všech soupeřích,“ usmíval se spokojený Tomáš Tregler.

Připomněl, že výhrou nad Ochsenhausenem se český mistr dostal opět do boje o druhou příčku v tabulce. „Tohle nás všechny povzbudí do posledních dvou utkání ve skupině. Teď potřebujeme porazit doma rakouský Wels a pojedeme do Francie bojovat o druhé místo.“

V podobném duchu hovořil po utkání i Petr Korbel. Skvěle rozehranou partii totiž bravurně dotáhl do vítězného konce Aleksandar Karakaševič, když porazil po boji Poláka Jakuba Dyjase, a domácí mohli děkovat divákům za jejich podporu. „Tohle je prostě bomba. Nejde udělat ve skupině lepší výsledek, než porazit Ochsenhausen 3:0. Fantasticky zahrál Tomáš Tregler, který otočil zápas proti Gauzymu. V Lize mistrů je to prostě pan hráč. Moc bych mu přál, aby tento svůj potenciál potvrdil i na nějakém velkém turnaji, kde by potřeboval vyhrát víc podobných zápasů za sebou. Určitě na to má. Pochválit ovšem musím všechny tři hráče, to je jasné. Teď jsme na koni, za týden nás čeká rakouský Wels, budeme hrát v jiné hale, ale věřím, že bude plno,“ dodal Korbel.

Utkání s rakouským SPG Walter Wels se bude hrát 29. listopadu od 18 hodin v hale Sareza na Hrušovské ulici v Ostravě.

 

Liga mistrů mužů, ročník 2017/2018

Skupina C: TTC Ostrava 2016 – TTF Liebherr Ochsenhausen 3:0

Panagiotis GIONIS – Hugo Calderano 3:2 (9,-8,8,-10,5), Tomáš TREGLER – Simon Gauzy 3:2 (-12,-8,9,10,9), Aleksandar KARAKAŠEVIČ – Jakub Dyjas 3:2 (-3,9,10,-9,7).

Více o Lize mistrů najdete ZDE