Nová kolekce Donic

PINGPONG SPORT - Informace o stolním tenise a aktuálním dění okolo něj - Vše pro stolní tenis.

logo donic

logo butterfly  logo nittaka  logo yasaka

logo tibhar  logo andro  logo stiga

Karin potvrdila roli favoritky a Luboš po nepříliš vydařeném úvodu se lepšil zápas od zápasu, což ho dovedlo až k celkovému vítězství.

Tentokrát to nejsou přímo rady či tipy, spíše takové malé zamyšlení nad současným stavem našeho sportu v ČR. Doufám, že některým z...

První dva české týmy jsou na mistrovství Evropy juniorů ze hry o medaile. V osmifinále skončila cesta kadetů i juniorek. Obě družstva se...

Tentokrát jsme pro vás připravili rozhovor s jedním z našich nejlepších trenérů, s Pepou Braunem. Pepa byl dlouhou dobu osobním trenérem...

Pro fanoušky stolního tenisu je připraven nový video-portál PING-PONG.TV

 

Už v předposledním kole kontrolního turnaje mužů v Ostravě si vítězství zajistil Tomáš Konečný. Porazil v sedmisetové bitvě Tomáše Polanského 4:3 a věděl, že ani případná prohra v posledním kole s Antonínem Gavlasem ho nemůže připravit o celkové prvenství. Loučení mu nevyšlo úplně na jedničku, protože nakonec s úřadujícím českým mistrem republiky prohrál po boji 3:4.

Radost z vítězství mu však tento duel nevzal. „Je možné, že jsem za stavu 3:1 na sety byl už myšlenkami na cestě domů. Tonda začal hrál lépe a pak jsme předváděli pohledný stolní tenis. Byl to podle očekávání hodně náročný turnaj a jsem moc rád, že jsem ho nakonec vyhrál,“ řekl po posledním zápase.

Do turnaje vstoupil vítězstvím nad Lubomírem Jančaříkem, ovšem přiznal, že vše mohlo být úplně jinak. „Sezona je teprve na začátku a není co pokazit. Proto bylo jasné, že zápasy budou vyrovnané, program náročný a rozhodovat budou maličkosti. Každý se chtěl ukázat v co nejlepším světle, kádr je přitom velmi vyrovnaný. Klíčové zápasy jsem však zvládl, a toho si vážím.“ První prohru Tomáš Konečný zaznamenal proti Davidu Reitšpiesovi, kterého za předvedenou hru chválil. „Velmi dobře se známe, ale i tak mě překvapil. Měl jsem zápas po kontrolou, ovšem nezvládl jsem koncovku. On zahrál skvěle, celý turnaj předváděl perfektní hru a ztrácel jen v koncovkách.“

Konečný tedy uhájil pozici české jedničky a může se v klidu připravovat nejen na evropský šampionát, ale především na dva turnaje série World Tour, které ho v srpnu čekají. „Do Bulharska se moc těším. Tam jsem zažil vloni při vítězství krásné okamžiky. Letos bude konkurence o poznání větší, takže každé vyhrané kolo se bude počítat. A Olomouc? To je něco jiného. Já jsem na Czech Open v posledních letech nevyhrál ani zápas, takže se pokusím s tím letos něco udělat,“ dodal.

O druhé místo na turnaji, a tedy i místo v družstvu na ME v Lucembursku svedla souboj trojice Jakub Kleprlík, Lubomír Jančařík a Pavel Širuček, která měla po šesti odehraných kolech shodně po dvě porážky. Souboj to ovšem nebyl bohužel vyrovnaný, protože Pavel Širuček nastoupil proti Jakubu Kleprlíkovi s poraněnou rukou a odehrál zápas vlastně jen z povinnosti. Kleprlík se tak nakonec mohl radovat z celkového druhého místa. „Je mi Pavla moc líto, že musel nastoupit, aby získal bod do tabulky. Na druhé straně mě mrzí, že jsem tohle vítězství získal takto snadno. Ale i to ke sportu patří. Mám pochopitelně radost z toho, že jsem se umístil na pozici, která mi otevírá cestu na evropský šampionát,“ přiznal po posledním zápase na turnaji Jakub Kleprlík.

Hráč pražského El Niňa prohrál na turnaji pouze s Tomášem Konečným a svým oddílovým kolegou Antonínem Gavlasem. „Myslím, že nejtěžší souboje jsem svedl s mladíky Tomášem Polanským a Davidem Reitšpiesem. V obou zápasech jsem špatně začal a musel jsem dotahovat. Polanského navíc příliš dobře neznám, takže jsem musel za nepříznivého stavu vymýšlet účinnou taktiku. V tomto směru byl například duel s Lubošem Jančaříkem přece jen o něco lehčí. Hrál jsem takticky dobře a určitě to bylo cenné vítězství.“ Směrem k místu v družstvu pro mistrovství Evropy se Jakub Kleprlík příliš vyjadřovat nechtěl. „Dokud není schválená nominace, nemá cenu se o tom bavit. Ovšem musím říct, že místo v národním týmu je jedním z mých dlouhodobých cílů, kterému jsem podřídil poslední dvě sezony. Návrat ze zahraničí, koncepční práce v klubu a další věcí, které rozhodně nebyly jednoduché. V tomto směru jsem pochopitelně rád, že se mi turnaj v Ostravě takto povedl. Víc se o tom můžeme pobavit, až bude nominace oficiální,“ dodal.

O pořadí na dalších čtyřech místech rozhodly body ze vzájemných zápasů. Kvarteto Lubomír Jančařík, Pavel Širuček, David Reitšpies a Antonín Gavlas totiž shodně zaznamenalo po třech výhrách a třech porážkách. Nejlépe ze vzájemné minitabulky vyšel Lubomír Jančařík.

Předposlední kolo turnaje žen přinesl Ivetě Vacenovské vítězství také v sedmém zápase a česká reprezentantka tak ostravské klání vyhrála bez jediného zaváhání. Velmi dramatický boj však byl o další místa. Souboj o druhou příčku výrazně zamotala Kateřina Tomanovská, která dokázala v zápase s Kristýnou Mikulcovou odvrátit pět mečbolů. Prohrávala 0:3 na sety a 5:10, přesto nakonec dotáhla souboj do vítězného konce a vybojovala třetí vítězství na turnaji. Stejně úspěšné před posledním kolem byly také Dana Čechová, Karin Adámková, Aneta Kučerová a právě Kristýna Mikulcová.

Vítězka turnaje Iveta Vacenovská měla poslední kolo volno a mohla tak v klidu sledovat boje o další místa. „Vítězství mě samozřejmě těší. Na začátku turnaje jsem hrála podle svých představ, pak už to bylo horší. Únava ze čtyř zápasů v jednom dni byla znát. Na druhé straně, teprve mezinárodní turnaje opravdu ukáží, jak na tom herně po dlouhé přestávce jsem. Po dvou týdnech přípravy jsem zvládla souboj s domácí konkurencí, teď se těším na tu zahraniční,“ uvedla vítězka turnaje.

Druhá v pořadí Dana Čechová rovněž souhlasila s názorem, že kontrolní turnaj na začátku sezony byl náročný a předvedenou hru z plného tréninku nechtěla přeceňovat. „Nebylo to ono, proto je druhé místo velmi příjemné. Prohrála jsem tři zápasy, ten s Karolínou Mynářovou jsem ale prohrát neměla. Herně to chce ještě vyladit, těším se na první turnaje World Tour a moc bych si přála, aby forma vyvrcholila na mistrovství Evropy,“ dodala zkušená česká reprezentantka.

Až za ní skončily další hráčky, které se až do poslední chvíle praly o druhou příčku. Kateřina Tomanovská v přímém souboji o lepší umístění porazila Karin Adámkovou, v pořadí čtvrtá Aneta Kučerová doplatila na to, že nedohrála zápas s Kristýnou Mikulcovou. Kvůli tomu přišla o bod a vlastně tak o celkové třetí místo.

 

 

Kontrolní turnaj mužů a žen, Ostrava 2017

Výsledky

Ženy, 8. kolo: Kateřina TOMANOVSKÁ – Kristýna MIKULCOVÁ 4:3 (-4,-10,-7,11,7,9,5), Iveta VACENOVSKÁ – Simona ERTLOVÁ 4:0 (8,9,4,3), Dana ČECHOVÁ – Renáta ŠTRBÍKOVÁ w.o., Karin ADÁMKOVÁ – Karolína MYNÁŘOVÁ 4:0 (6,6,7,10), Aneta KUČEROVÁ – Kristýna ŠTEFCOVÁ w.o.

9. kolo: Dana ČECHOVÁ – Kristýna MIKULCOVÁ 4:1 (2,5,9,-8,7), Simona ERTLOVÁ – Kristýna ŠTEFCOVÁ w.o., Iveta VACENOVSKÁ – Renáta ŠTRBÍKOVÁ w.o., Kateřina TOMANOVSKÁ – Karin ADÁMKOVÁ 4:3 (8,8,-6,9,-7,-7,5), Aneta KUČEROVÁ – Karolína MYNÁŘOVÁ 4:2 (9,3,2,-16,-8,9).

Konečné pořadí po 9. kolech: 1. Iveta VACENOVSKÁ 7/0, 2. Dana ČECHOVÁ 4/3, 3. Kateřina TOMANOVSKÁ 4/3, 4. Aneta KUČEROVÁ 4/3, 5. Karin ADÁMKOVÁ 3/4, 6. Kristýna MIKULCOVÁ 3/4, 7. Simona ERTLOVÁ 1/6, Renáta ŠTRBÍKOVÁ a Kristýna ŠTEFCOVÁ z turnaje odstoupily.

Muži, 6. kolo: Pavel ŠIRUČEK – David REITŠPIES 4:3 (-8,-2,4,6,9,-1,9), Tomáš KONEČNÝ – Tomáš POLANSKÝ 4:3 (-9,5,8,-10,-7,7,6), Antonín GAVLAS – Dmitrij PROKOPCOV w.o., Jakub KLEPRLÍK – Lubomír JANČAŘÍK 4:1 (12,10,-8,9,11).

7. kolo: Jakub KLEPRLÍK – Pavel ŠIRUČEK 4:0 (2,1,1,0), Tomáš POLANSKÝ – Lubomír JANČAŘÍK 4:1 (10,8,7,-9,6), David REITŠPIES – Dmitrij PROKOPCOV w.o. Antonín GAVLAS – Tomáš KONEČNÝ 4:3 (-7,2,-8,-7,2,11,8)

Konečné pořadí po 7. kolech: 1. Tomáš KONEČNÝ 4 vítězství/2 prohry, 2. Jakub KLEPRLÍK 4/2, 3. Lubomír JANČAŘÍK 3/3, 4. Pavel ŠIRUČEK 3/3, 5. David REITŠPIES 3/3, 6. Antonín GAVLA 3/3, 7. Tomáš POLANSKÝ 1/5, 8. Dmitrij PROKOPCOV odstoupil z turnaje